wiosna

 
 
 
Budzi się wiosna - wracamy do tematu "Budzącej się szkoły".

 

 

 

 

W dniu 10 marca nasi przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu (do udziału w którym zachęcaliśmy) dotyczącym tego ciekawego projektu edukacyjnego. Zainteresowanie było duże - wśród około 80 uczestników przeważali nauczyciele i dyrektorzy warszawskich szkół ale przedstawiciele rodziców ursynowskich szkół też stanowili silną grupę :-)


"Budząca się szkoła" to ruch społeczny, który chce zmienić polskie szkoły. Zdaniem pomysłodawców i pracujących w projekcie metodyków, dydaktyków, nauczycieli oraz psychologów szkoła powinna odchodzić od kultury pouczania i nauczania a zacząć tworzyć kulturę uczenia się. Powinna być to szkoła, w której uczniowie nie są prowadzeni za rękę, tylko przejmują odpowiedzialność za własną naukę. Pionierski program wdraża już 16 placówek oświatowych w kraju.


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami znajdująca się na stronie http://www.budzacasieszkola.pl oraz śledzenia i polubienia profilu Facebook https://www.facebook.com/budzacasieszkola/

Z całą pewnością będziemy śledzić ten projekt i będąc w kontakcie z jego liderami będziemy proponować wprowadzenie części rozwiązań również w naszej szkole.

 

RR

 
   
www.000webhost.com